MultiPulti
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
MultiPulti

Multiskleroosiga elavate, multisklerootikute sõprade-tuttavate-lähedaste ning multiskleroosi kohta lisainfo otsijate kohtumispaik
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 Kes millist ravi saab?

Go down 
+3
hetek
Pii
Kristjan
7 posters
AuthorMessage
Kristjan
Admin



Posts : 49
Join date : 2009-05-22

Kes millist ravi saab? Empty
PostSubject: Kes millist ravi saab?   Kes millist ravi saab? EmptyFri May 22, 2009 7:07 pm

Kes millist ravi saab?

Mina juba 5 aastat Rebifi peal. Vahel tüütab süstimine ära, aga tuleb vist ikka edasi torkida. Kasu on temast küll olnud.
Back to top Go down
https://multipulti.forumotion.net
Pii

Pii


Posts : 37
Join date : 2009-05-23
Age : 57
Location : Laagri, Harjumaa

Kes millist ravi saab? Empty
PostSubject: Re: Kes millist ravi saab?   Kes millist ravi saab? EmptySat May 23, 2009 7:17 pm

Mina olen järjest kõik läbi proovinud 2-3 aasta kaupa. Alates Betaferonist-~2aastat, Rebiff-~3aastat ja nüüd Copaxsone praeguseks aasta. Teised on alguses väga head olnud aga siis on siiski tulnud ägenemisi. Nüüd siis Copaxsone - llodan ikka parimat nagu alati cheers ! Eks ta tüütav ole iga päev torkida aga see on asja pisike negatiivne ripats millega tuleb leppida. Edu kõikidele torkijatele!
Back to top Go down
hetek




Posts : 3
Join date : 2009-05-23
Age : 49
Location : Tallinn

Kes millist ravi saab? Empty
PostSubject: Re: Kes millist ravi saab?   Kes millist ravi saab? EmptyTue May 26, 2009 1:00 am

Tre! Mina ka "õnnelik" scratch Copaxsone süstija, kuidas teised hakkama saavad käsivarde süstmisel kaasneva valuga? Mul on juba praegu hirm sees, kui mõtlen õhtusele süstile...
Back to top Go down
Kristjan
Admin



Posts : 49
Join date : 2009-05-22

Kes millist ravi saab? Empty
PostSubject: Re: Kes millist ravi saab?   Kes millist ravi saab? EmptyTue May 26, 2009 1:41 pm

hetek wrote:
kuidas teised hakkama saavad käsivarde süstmisel kaasneva valuga? Mul on juba praegu hirm sees, kui mõtlen õhtusele süstile...

Copaxonest ei tea, aga Rebifi soovitatakse samuti muu hulgas süstida käsivarde. Loobusin sellest kohe alguses, sest oli liiga valus. Nüüd olen süstinud külgede peale kõhtu, reide ning tuharasse. Kas Copaxone'i peab tingimata süstima käsivarde või võib mujale ka?
Back to top Go down
https://multipulti.forumotion.net
Pii

Pii


Posts : 37
Join date : 2009-05-23
Age : 57
Location : Laagri, Harjumaa

Kes millist ravi saab? Empty
PostSubject: Re: Kes millist ravi saab?   Kes millist ravi saab? EmptyTue May 26, 2009 2:00 pm

hetek wrote:
Tre! Mina ka "õnnelik" scratch Copaxsone süstija, kuidas teised hakkama saavad käsivarde süstmisel kaasneva valuga? Mul on juba praegu hirm sees, kui mõtlen õhtusele süstile...
Mina süstin Copaxsonet nii kõhtu, reide kui kätte. Mul on valusaid kohti kõigis kohtades aga enamasti on need süstid tunduvalt valutumad kui kõik ülejäänud.
Back to top Go down
hetek




Posts : 3
Join date : 2009-05-23
Age : 49
Location : Tallinn

Kes millist ravi saab? Empty
PostSubject: Re: Kes millist ravi saab?   Kes millist ravi saab? EmptyTue May 26, 2009 2:48 pm

Hommik! Copaxone, nagu arvatavasti ka teisi(endal kogemus vaid Copaxonega) peab süstima 8-sse erinevasse piirkonda, kuni ring saab täis ja siis jälle otsast, lihtsalt käsivarde on kõige valusam. Eile õnneks sain käel pihta kohale, kus väga väljakannatamatu ei olnudki Smile
Aga kui siin teised oskavad rääkida, et teised süstid veel valusamad, siis ... lucky me:)
Back to top Go down
Pii

Pii


Posts : 37
Join date : 2009-05-23
Age : 57
Location : Laagri, Harjumaa

Kes millist ravi saab? Empty
PostSubject: Re: Kes millist ravi saab?   Kes millist ravi saab? EmptyTue May 26, 2009 4:47 pm

hetek wrote:
Hommik! Copaxone, nagu arvatavasti ka teisi(endal kogemus vaid Copaxonega) peab süstima 8-sse erinevasse piirkonda, kuni ring saab täis ja siis jälle otsast, lihtsalt käsivarde on kõige valusam. Eile õnneks sain käel pihta kohale, kus väga väljakannatamatu ei olnudki Smile
Aga kui siin teised oskavad rääkida, et teised süstid veel valusamad, siis ... lucky me:)
Just cheers !!!
Back to top Go down
maimikro




Posts : 19
Join date : 2009-06-12
Age : 47
Location : Lääne-Virumaa

Kes millist ravi saab? Empty
PostSubject: Re: Kes millist ravi saab?   Kes millist ravi saab? EmptyFri Jun 12, 2009 8:56 pm

Tere !
Mina olen alles algaja süstija(eelkirjutajatega võrreldes), kõigest 9 kuud , Rebifi peal. Süstimine iseenesest ei häiri ja valus ka ei ole, aga kõrvaltoimed-kerge palavik, lihaste liigeste kangus, külma ja kuumahood, vot need häirivad. Aitab küll ibuprofeen ja parazetamol, aga ma lootsin, et 9 kuu möödudes enam kõrvaltoimeid ei ole ja ei pea enam tbl. võtma.
Back to top Go down
Tiux




Posts : 7
Join date : 2009-06-02
Location : Lõuna-Eesti

Kes millist ravi saab? Empty
PostSubject: Re: Kes millist ravi saab?   Kes millist ravi saab? EmptySat Jun 13, 2009 7:41 pm

maimikro wrote:
Tere !
Mina olen alles algaja süstija(eelkirjutajatega võrreldes), kõigest 9 kuud , Rebifi peal. Süstimine iseenesest ei häiri ja valus ka ei ole, aga kõrvaltoimed-kerge palavik, lihaste liigeste kangus, külma ja kuumahood, vot need häirivad. Aitab küll ibuprofeen ja parazetamol, aga ma lootsin, et 9 kuu möödudes enam kõrvaltoimeid ei ole ja ei pea enam tbl. võtma.
Tere vihmast päeva!Mina olen süstinud Rebifi,kuna sellest abi polnud(ägenemised jätkusid)piirduti ainult 8 kuuga.Pärast seda sain aasta aega mitoksantroonravi(keemiaravi).Paar aastat oli hea elu s.t. ilma ägenemisteta.Praegu süstin copaxoni kuna ägenemised algasid taas.Kahjuks joosta ja tantsida ei saa ma enam ammu,aga liigun ikka ise ja auto roolimisega tulen kah toime.Ilusat suve Laughing
Back to top Go down
Kristjan
Admin



Posts : 49
Join date : 2009-05-22

Kes millist ravi saab? Empty
PostSubject: Re: Kes millist ravi saab?   Kes millist ravi saab? EmptyMon Jun 15, 2009 2:58 pm

maimikro wrote:
Süstimine iseenesest ei häiri ja valus ka ei ole, aga kõrvaltoimed-kerge palavik, lihaste liigeste kangus, külma ja kuumahood, vot need häirivad. Aitab küll ibuprofeen ja parazetamol, aga ma lootsin, et 9 kuu möödudes enam kõrvaltoimeid ei ole ja ei pea enam tbl. võtma.

Mina juba aastaid Rebifi peal. Kuskil aasta pärast süstimisega alustamist sain süstida ka ilma ibuka ja paratsetamoolita mõni kuu, aga siis tuli jälle palavik öösel peale. Siis paar aastat paratsetamooli, kuni organism oli vist sellega juba harjunud ja enam ei olnud abi. Nüüd aitab siiani ibuprofeen, kuid vahel on külmahood ikka. Aga rebifist on kindlasti olnud kasu, seega kannatan ära Smile
Back to top Go down
https://multipulti.forumotion.net
maimikro




Posts : 19
Join date : 2009-06-12
Age : 47
Location : Lääne-Virumaa

Kes millist ravi saab? Empty
PostSubject: Tere kõigile !   Kes millist ravi saab? EmptyTue Jul 14, 2009 7:04 pm

Küsimus ravi suhtes selline neile , kes süstivad- kas on olnud kellelgi juhust, et jääb 1 süst vahele? Mis see endaga kaasa võib tuua? confused
Back to top Go down
Kristjan
Admin



Posts : 49
Join date : 2009-05-22

Kes millist ravi saab? Empty
PostSubject: Re: Kes millist ravi saab?   Kes millist ravi saab? EmptyWed Jul 15, 2009 9:35 pm

maimikro wrote:
Küsimus ravi suhtes selline neile , kes süstivad- kas on olnud kellelgi juhust, et jääb 1 süst vahele? Mis see endaga kaasa võib tuua? confused

Tavaliselt ei juhtu midagi Smile Kui jääb vahele, siis teed järgmisel korral uuesti süsti. Igaks juhuks ikka ibukat või parakat ka, sest kui jääb pikem paus, on vahel palavik kärme tulema.
Back to top Go down
https://multipulti.forumotion.net
maimikro




Posts : 19
Join date : 2009-06-12
Age : 47
Location : Lääne-Virumaa

Kes millist ravi saab? Empty
PostSubject: Re: Kes millist ravi saab?   Kes millist ravi saab? EmptyWed Oct 07, 2009 3:36 pm

Tere kõigile kaasvõitlejatele !

Mina süstisin endale viimasel aastal Rebifit vapralt, 1 aasta. Selle aasta jooksul läks tervis sellest hoolimata kehvemaks ja dr. Gross-Paju arvas, et siis ei ole mul enam edasi mõtet seda süstida ja määras mulle teise ravi- mitoksantroonravi(keemiaravi). Olin sellega nõus ja usaldan oma arsti.
Kas kellelgi on selle raviga mingeid kogemusi, teab sellest midagi ehk pajatada, on mingeid kõrvalnähte esinenud vms.

Parimat,
Maiu
Back to top Go down
Pii

Pii


Posts : 37
Join date : 2009-05-23
Age : 57
Location : Laagri, Harjumaa

Kes millist ravi saab? Empty
PostSubject: Re: Kes millist ravi saab?   Kes millist ravi saab? EmptyWed Oct 07, 2009 4:20 pm

Tere!
Mina olen selle ravi läbi teinud ja ei kahetse. Pani ägenemised vähenema. Kõrvalnähud muidugi olid. Aga see on ikkagi kõigil erinev. Mul oli lihtsalt veidi paha - iiveldas veidi ja pea käis ringi. See oli peale tilka paar päeva nii, siis muutus elu normaalseks tagasi. Aga nüüd elan sellevõrra paremini. Sain seda ravi 2001 aastal ja koos füsioteraapiaga püsib enestunne üldiselt hea siiani Very Happy
Soovin sulle edu!!!
Back to top Go down
egil4427

egil4427


Posts : 26
Join date : 2009-08-16
Location : Pärnu

Kes millist ravi saab? Empty
PostSubject: ravi   Kes millist ravi saab? EmptyWed Oct 07, 2009 8:49 pm

Nii minagi olen selle kadalipu läbi käinud ja ei kahetse. Viimasest korrast on nüüd müüdas juba neli aastat. Seisund on jäänud samaks, suuri ärakukkumisi pole enam olnud. Ainuke kõrvalmõju minul oli hammaste kaotus aga juuksed jäid pähe.
Back to top Go down
http://smuudised.blogspot.com/
janno




Posts : 3
Join date : 2009-11-18
Age : 50
Location : Paide - Tallinn

Kes millist ravi saab? Empty
PostSubject: Re: Kes millist ravi saab?   Kes millist ravi saab? EmptyThu Dec 03, 2009 3:45 am

Tere,

mina sain kasutada betaferoni kõigest neli kuud (süstimine oli ilma igasuguste kõrvalmõjudeta), aga uute ägenemiste tõttu sai süstimine lõpetatud ja hiljuti esimese doosi mitoksantroonravi tehtud. Hetkel ootuses ja lootuses et läheb paremaks, kuigi viimased kaks nädalat on läinud ainult halvemaks. Crying or Very sad

Parimat J.
Back to top Go down
Kristjan
Admin



Posts : 49
Join date : 2009-05-22

Kes millist ravi saab? Empty
PostSubject: Re: Kes millist ravi saab?   Kes millist ravi saab? EmptyThu Dec 03, 2009 4:11 am

janno wrote:
mina sain kasutada betaferoni kõigest neli kuud (süstimine oli ilma igasuguste kõrvalmõjudeta), aga uute ägenemiste tõttu sai süstimine lõpetatud ja hiljuti esimese doosi mitoksantroonravi tehtud. Hetkel ootuses ja lootuses et läheb paremaks, kuigi viimased kaks nädalat on läinud ainult halvemaks. Crying or Very sad

Parimat J.

Janno, jõudu ja ole tubli!
Back to top Go down
https://multipulti.forumotion.net
egil4427

egil4427


Posts : 26
Join date : 2009-08-16
Location : Pärnu

Kes millist ravi saab? Empty
PostSubject: Esimene mitoksan.   Kes millist ravi saab? EmptyThu Dec 03, 2009 5:00 am

Peale esimest mitoksantrooni annust öökisin mitu head nädalat. Toit oli kõik vastik.
Parema meelega olin pikali, kui püsti.
Back to top Go down
http://smuudised.blogspot.com/
Pii

Pii


Posts : 37
Join date : 2009-05-23
Age : 57
Location : Laagri, Harjumaa

Kes millist ravi saab? Empty
PostSubject: Re: Kes millist ravi saab?   Kes millist ravi saab? EmptyThu Dec 03, 2009 2:53 pm

Minu keemiaravi oli küll juba 8aastat tagasi aga mäletan, et väga halb mul polnud. Veidi iiveldas ja magada tahtsin. Aga jõudu sulle ja pea vastu, asi tasus minu puhul ära, sest peale seda on olukord olnud suht staabiilne ja enesetunne hea Laughing
Back to top Go down
maimikro




Posts : 19
Join date : 2009-06-12
Age : 47
Location : Lääne-Virumaa

Kes millist ravi saab? Empty
PostSubject: Re: Kes millist ravi saab?   Kes millist ravi saab? EmptyThu Dec 03, 2009 4:28 pm

Tere !

Minu esimene mitoksantrooni doos oli 2 kuud tagasi. Esimestel päevadel olin ainult natuke uimane ja jubedalt ajas koguaeg pissile. Tundsin, et olen nagu kuivaks pigistatud käsn, seetõttu hakkasin uuesti hästi palju jooma vett,mahla, et vedeliku kaotust leevendada. Aga üldiselt paha küll enesetunne väga ei olnud. Kui kolmapäeval sain doosi, siis juba esmaspäeval olin tööl tagasi.
Mulle mõjub see ravi praegu küll hästi, enesetunne on palju parem kui varem. Arst arvas, et piisab esialgu isegi ainult 3 doosist.

Jõudu ja positiivset meelt.
Maiu
Back to top Go down
Sponsored content





Kes millist ravi saab? Empty
PostSubject: Re: Kes millist ravi saab?   Kes millist ravi saab? Empty

Back to top Go down
 
Kes millist ravi saab?
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Räägiks juttu !!!

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
MultiPulti :: Ravi-
Jump to: