MultiPulti
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
MultiPulti

Multiskleroosiga elavate, multisklerootikute sõprade-tuttavate-lähedaste ning multiskleroosi kohta lisainfo otsijate kohtumispaik
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 Kuidas end täiendavalt ravid?

Go down 
+3
Pii
kippar
Kristjan
7 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Kristjan
Admin



Posts : 49
Join date : 2009-05-22

Kuidas end täiendavalt ravid? Empty
PostSubject: Kuidas end täiendavalt ravid?   Kuidas end täiendavalt ravid? EmptyFri May 22, 2009 7:09 pm

Kuidas te end veel ravite peale tavapärase meditsiini?

Mina teen usinalt qigongi - 3-5 trenni nädalas. Nii juba viis aastat ning see on mind väga palju aidanud: tasakaal on uuesti paigas ning väsimuski väiksem.

Ja jooksmas ja ujumas käin paaril hommikul nädalas. Jube mõnus!
Back to top Go down
https://multipulti.forumotion.net
kippar

kippar


Posts : 38
Join date : 2009-05-23
Age : 55
Location : Jüri

Kuidas end täiendavalt ravid? Empty
PostSubject: qigong   Kuidas end täiendavalt ravid? EmptySat May 23, 2009 1:36 am

Tere Kristjan I
Tehes qigongi kas energiat/selle liikumist kehas tunnetad ?
Terv,
kippar.
Back to top Go down
Pii

Pii


Posts : 37
Join date : 2009-05-23
Age : 57
Location : Laagri, Harjumaa

Kuidas end täiendavalt ravid? Empty
PostSubject: Re: Kuidas end täiendavalt ravid?   Kuidas end täiendavalt ravid? EmptySat May 23, 2009 7:26 pm

Mina käin Kristjani juures qigongi tegemas. On mõnus küll. Kuid saan kahjuks ainult kord nädalas käia. Püüan kodus ka teha aga see pole see. Peale selle sõidan iga päev rattaga ja toidulisanditest tarvitan igapäevaselt Magnesiumi. Aitab lõdvestada lihaseid ja hoiab seedimise korras Wink .
Back to top Go down
kippar

kippar


Posts : 38
Join date : 2009-05-23
Age : 55
Location : Jüri

Kuidas end täiendavalt ravid? Empty
PostSubject: Re: Kuidas end täiendavalt ravid?   Kuidas end täiendavalt ravid? EmptySat May 23, 2009 11:49 pm

Päikest !
No mina saan qigongi ainult istudes (ja siis ka kõver nagu kreeka e) ja lamades teha. Tulemusi veel pole. Qigongis olla kehaasend, hingamine ja kujutlusvõime tähtsad ?
Terv,
kippar.
Back to top Go down
Pii

Pii


Posts : 37
Join date : 2009-05-23
Age : 57
Location : Laagri, Harjumaa

Kuidas end täiendavalt ravid? Empty
PostSubject: Re: Kuidas end täiendavalt ravid?   Kuidas end täiendavalt ravid? EmptySun May 24, 2009 9:18 pm

Me teemegi seda istudes ja üks tubli näitsik on ka ratastoolis! Äkki ühined?
Back to top Go down
kippar

kippar


Posts : 38
Join date : 2009-05-23
Age : 55
Location : Jüri

Kuidas end täiendavalt ravid? Empty
PostSubject: Re: Kuidas end täiendavalt ravid?   Kuidas end täiendavalt ravid? EmptyMon May 25, 2009 12:41 am

Tere !
Ühineks aga olen "idas" - Kiviõlis. Ma jah, teen põhiliselt hingamist ja kujutan ette kuidas energia kehas liigub. Rääkisin Sinuga vist Meremeeste haiglas kunagi. Sina said tilku ja mina olin haiglas sees. Laagri tüdruk igatahes oli. Kas meiesugustel jututuba pole ? Tead ?
Terv,
kippar.
Back to top Go down
hindrek




Posts : 8
Join date : 2009-05-25
Age : 79
Location : Tartu

Kuidas end täiendavalt ravid? Empty
PostSubject: Re: Kuidas end täiendavalt ravid?   Kuidas end täiendavalt ravid? EmptyMon May 25, 2009 4:02 am

Tanu Kristjanile, alustasin ka mina qigongi-ga. Esimene asi oli energialaks.
Paeval niipalju tukkuma enam ei kisu, liigun vabamalt mo'o'da treppi.

Saan aru et qigong ha'a'lestab minu jouvarusid paremini kui
miski muu.
Back to top Go down
Kristjan
Admin



Posts : 49
Join date : 2009-05-22

Kuidas end täiendavalt ravid? Empty
PostSubject: Re: Kuidas end täiendavalt ravid?   Kuidas end täiendavalt ravid? EmptyMon May 25, 2009 2:36 pm

kippar wrote:
Tehes qigongi kas energiat/selle liikumist kehas tunnetad ?

Ega alguses tundnud midagi, üks kolme kuu möödudes hakkasin veidi asjast aru saama. Nüüd saan kohati päris hästi aru, mis toimub, aga väga palju jääb endiselt saladuseks.

Samas need inimesed, kes mu trennis käivad, ütlevad, et palju mõnusam on pärast trenni. Seega võib abi ka kiiremini tulla.

Aga selleks, et maksimumi võtta, tuleb siiski harjutada pühendunult aastaid. Mida aeg edasi, seda paremaks läheb.
Back to top Go down
https://multipulti.forumotion.net
Kristjan
Admin



Posts : 49
Join date : 2009-05-22

Kuidas end täiendavalt ravid? Empty
PostSubject: Re: Kuidas end täiendavalt ravid?   Kuidas end täiendavalt ravid? EmptyMon May 25, 2009 2:37 pm

kippar wrote:
Qigongis olla kehaasend, hingamine ja kujutlusvõime tähtsad ?

Mõte peab olema rahulik - see on kõige tähtsam. Aga kehaasend (ja ka see, milliseks oma kehaasendi mõtled) ning hiljem, vilumuse omandamisel ka hingamine on samuti olulised.
Back to top Go down
https://multipulti.forumotion.net
hetek




Posts : 3
Join date : 2009-05-23
Age : 49
Location : Tallinn

Kuidas end täiendavalt ravid? Empty
PostSubject: Re: Kuidas end täiendavalt ravid?   Kuidas end täiendavalt ravid? EmptyTue May 26, 2009 1:20 am

Mina muretsesin endale koju aastaid tagasi crosstraineri seadme ja ei seisa see mul niisama nurgas, ikka kasutan seda ka, aga 10 min max jaksan järjest teha, siis on jõud otsas ja pigem teengi seda õhtul, et ei oleks peale seda vaja enam miskit eriti ette võtta.
Vahepeal üritasin hakata kiiremaid jalutuskäike tegema lisaks, aga sellega kaasnesid kukkumised ja kuna pean oma laste pärast ikka ühes tükis püsima, siis loobusin mõttest, et see jalutamine minu jaoks parim lahendus on ja lepin hetkel crossikaga.
Aga lähiplaanis on qigongiga tutvust teha Smile
Back to top Go down
Kristjan
Admin



Posts : 49
Join date : 2009-05-22

Kuidas end täiendavalt ravid? Empty
PostSubject: Re: Kuidas end täiendavalt ravid?   Kuidas end täiendavalt ravid? EmptyTue May 26, 2009 1:39 pm

hetek wrote:
Aga lähiplaanis on qigongiga tutvust teha Smile

Smile Muidugi tule trenni! Esmas- ja kolmapäeviti kell 18.30 Meremeeste haigla X korrusel (Paldiski mnt 68) SM-keskuse raamatukogus. Viimane praeguse hooaja harjutus toimub 17. juunil, siis järgmised korrad juba alates augusti viimasest nädalast.
Back to top Go down
https://multipulti.forumotion.net
kippar

kippar


Posts : 38
Join date : 2009-05-23
Age : 55
Location : Jüri

Kuidas end täiendavalt ravid? Empty
PostSubject: Re: Kuidas end täiendavalt ravid?   Kuidas end täiendavalt ravid? EmptyTue May 26, 2009 3:52 pm

Päikest !
Ma teen qigongi juba mingi 1,5a aga tulemusi pole Sad Täna hommikul ärkasin ja jalad kohe jubadalt valutasid. Nutma kohe ajab siit lugedes kuda töö energiaga (qigong) Teid aitab. Ah, mul on ka üks kuri vaim peal...
Terv,
kippar.
Back to top Go down
hindrek




Posts : 8
Join date : 2009-05-25
Age : 79
Location : Tartu

Kuidas end täiendavalt ravid? Empty
PostSubject: pean hakkama korralikult trennis ka`ima   Kuidas end täiendavalt ravid? EmptyTue May 26, 2009 5:09 pm

Iseenda juures olen tahele pannud et
qigongiga ise pusimisel kipub olema sama effekt mis hommikvoimlemisel.
Mulle on vaja qigongi 'kloostrit', opetajagat, regulaarsust, alustuseks kindlasti.
Back to top Go down
Kristjan
Admin



Posts : 49
Join date : 2009-05-22

Kuidas end täiendavalt ravid? Empty
PostSubject: Re: Kuidas end täiendavalt ravid?   Kuidas end täiendavalt ravid? EmptyTue May 26, 2009 9:58 pm

Qigongi (nagu ka jooga) juures on oluline muu hulgas see, et teed harjutusi õigesti ja õige suhtumisega nagu Hindrek märkis. Loodan hiljemalt suve lõpuks ühe videokeskkonna käima saada, milles saab qigongi veidi e-õppida. Aga see võtab mul veidi veel aega.

Qigong pole ka imerohi - ta on ikkagi pigem täiendav ravivahend. Hiinas on küll üks kliinik, kus ravitakse multiskleroosi ainult qigongi ja ravimtaimedega, kuid sealgi on qigongil täiendav roll. Samas täiendava vahendina on ta abiks ikka.

Kippar, milliseid harjutusi teed?
Back to top Go down
https://multipulti.forumotion.net
kippar

kippar


Posts : 38
Join date : 2009-05-23
Age : 55
Location : Jüri

Kuidas end täiendavalt ravid? Empty
PostSubject: Re: Kuidas end täiendavalt ravid?   Kuidas end täiendavalt ravid? EmptyWed May 27, 2009 2:03 am

Päikest !
Teen seda _ eight broadcast, siis mingi korea versioon 8 broadcastist, siis Heal Yourself with Qigong (hetkel qigongi hingamine, aura ettekujutlus ja enese maandamine). Ma ei saa keha sirgelt hoida, ei julgegi palju torkida. A ja siis veel lihtsalt hoian käsi kõhu peal - kogun energiat. Proovisin ka natsa kundalini joogat teha, see väsitas nii tapvalt ära et jätsin asja pooleli.
Terv,
kippar.
Back to top Go down
Kristjan
Admin



Posts : 49
Join date : 2009-05-22

Kuidas end täiendavalt ravid? Empty
PostSubject: Re: Kuidas end täiendavalt ravid?   Kuidas end täiendavalt ravid? EmptyWed May 27, 2009 2:07 pm

kippar wrote:
Teen seda _ eight broadcast, siis mingi korea versioon 8 broadcastist, siis Heal Yourself with Qigong (hetkel qigongi hingamine, aura ettekujutlus ja enese maandamine). Ma ei saa keha sirgelt hoida, ei julgegi palju torkida.

Mõtled ilmselt nn kuldtikandi harjutust ehk Ba Duan Jingi ehk 8-piece Brocatesi? Seda on püstijalu üsna väsitav teha, kui keha ei saa sirge hoida... Samuti on soovitatav, et instruktor hoiab Sul vähemalt korra pilku peal ja parandab vead. Kuigi Ba Duan Jing on organismi tervise parandamisel iseenesest väga hea.

Soovitan valida mõne istudes sooritatava vormi hakatuseks, kas siis Pao Jiang Gongi (aga selle videoõpetust pole leidnud) või mõne teise Beidaihe kliinikus harrastatava vormi. Vaata ka DaMo Qigongi õpetust (http://www.damo-qigong.net/musclerosis.htm). Nad pakuvad ka tasuta meilikursust: http://www.damo-qigong.net/qigong/excise/page101.htm.
Back to top Go down
https://multipulti.forumotion.net
Kristjan
Admin



Posts : 49
Join date : 2009-05-22

Kuidas end täiendavalt ravid? Empty
PostSubject: Positiivsete mõtete päev   Kuidas end täiendavalt ravid? EmptyWed May 27, 2009 2:19 pm

Tekitasin ühe väikese algatuse selle nädala reede elavadamiseks: https://multipulti.forumotion.net/suhtlemine-ja-tugi-f4/positiivsete-motete-paev-t9.htm
Back to top Go down
https://multipulti.forumotion.net
kippar

kippar


Posts : 38
Join date : 2009-05-23
Age : 55
Location : Jüri

Kuidas end täiendavalt ravid? Empty
PostSubject: Re: Kuidas end täiendavalt ravid?   Kuidas end täiendavalt ravid? EmptyWed May 27, 2009 4:25 pm

Päikest !
Enam pole seda lehekülge netis Sad See on 8 brocade istuv vorm. Aga ma olen isegi siis kõver.
Terv,
kippar.
Back to top Go down
Kristjan
Admin



Posts : 49
Join date : 2009-05-22

Kuidas end täiendavalt ravid? Empty
PostSubject: Re: Kuidas end täiendavalt ravid?   Kuidas end täiendavalt ravid? EmptyWed May 27, 2009 7:24 pm

kippar wrote:
See on 8 brocade istuv vorm

Aga alternatiivina Shi Er Duan Jing? Vt http://www.tcm-institut.de/grundlage/ausbildung_qigong_praxis_2.pdf, kui loed saksa keelt.

Istudes Ba Duan Jini vormi kirjeldust ma esimese hetkega ei leidnud ning ise pole seda ka harjutanud kahjuks.
Back to top Go down
https://multipulti.forumotion.net
kippar

kippar


Posts : 38
Join date : 2009-05-23
Age : 55
Location : Jüri

Kuidas end täiendavalt ravid? Empty
PostSubject: Re: Kuidas end täiendavalt ravid?   Kuidas end täiendavalt ravid? EmptyThu May 28, 2009 2:12 pm

Päikest !
Tänud Sulle ! See istuv vorm mul on ja saksat ka oskan.
Terv,
kippar.
Back to top Go down
hindrek




Posts : 8
Join date : 2009-05-25
Age : 79
Location : Tartu

Kuidas end täiendavalt ravid? Empty
PostSubject: tervemas kehas tervem vaim   Kuidas end täiendavalt ravid? EmptyWed Jun 03, 2009 2:44 am

Rehabiliteerin, hoian end konditsioonis jalgrattaga, puude lohkumisega,
muru niitmisega jm. majpidamistoodega.
Ei saa aru kui palju soltub progresseerumine so`o`misest,
kyll aga mojub tasakaalule, jalgadele, meeleolule vaga halvasti
tubaseks jaamine. Jaab mulje et SM progresserubki vaid talvel kui valjas palju ei liigu.
Koik see on hasti teada tervetele. Mulle, SM haigele, oli see tarvis veel kord endale selgeks teha.
Eelistan rassida liiga palju kui liiga v'he, sest olen sellega harjunud.
Lugedes SM-diagnoosiga tegevsportlastest saan sellele kinnitust.
Nii et: "tervemas kehas tervem vaim".
See valjend on sutike kulunud ja hiinlased raagivadki sellestsamast asjast palju elegantsemalt:
Jing-Qi-Shen (olemus,energia,vaimsus)
Back to top Go down
maimikro




Posts : 19
Join date : 2009-06-12
Age : 47
Location : Lääne-Virumaa

Kuidas end täiendavalt ravid? Empty
PostSubject: Re: Kuidas end täiendavalt ravid?   Kuidas end täiendavalt ravid? EmptyFri Jun 12, 2009 9:08 pm

Kristjan wrote:
Kuidas te end veel ravite peale tavapärase meditsiini?

Mina teen usinalt qigongi - 3-5 trenni nädalas. Nii juba viis aastat ning see on mind väga palju aidanud: tasakaal on uuesti paigas ning väsimuski väiksem.

Ja jooksmas ja ujumas käin paaril hommikul nädalas. Jube mõnus!

Lahe!
Olen isegi mõelnud ja lugenud qigongi peale, aga kuna elan Tallinnast kaugel, siis seal
SM-keskuses ei saa ma käia trennis, aga ei tea, kas meie kandis(Rakvere) ka keegi sellega tegeleb. Oleksin huvitatud. Lugemisest kuidas harjutusi teha pole vist eriti kasu, juhendamist oleks vaja.

Joosta ma enam ei saa, liikuda küll ja kõnnin ikka veel omal jalal, natuke lonkavalt küll, aga ikkagi ise.
Aga trenni mõttes teen laste mängukonsool Wii-ga tasakaalutrenni selle Wii-Fit laua peal, väga kihvt asi, ei ole igav ja tekitab sellist võistlusmomenti, mis innustab ennast liigutama.
Back to top Go down
maimikro




Posts : 19
Join date : 2009-06-12
Age : 47
Location : Lääne-Virumaa

Kuidas end täiendavalt ravid? Empty
PostSubject: Re: Kuidas end täiendavalt ravid?   Kuidas end täiendavalt ravid? EmptyTue Jul 14, 2009 7:09 pm

Enesega tegelemisest jälle- avastasin enese jaoks uue treenimise võimaluse- kepikõnd ! Kuna minul on haigusest tulenevalt liikumisega probleeme, kõnnin natuke kehvalt, siis keppidega kõndimine aitab mul jalgu paremini toonuses hoida ja paremini liikuma saada. Muidugi tuleb seda ka teha tasa ja targu, et üle ei pingutaks, muidud võib see hoopis kahjuks tulla. Proovige järele !
Back to top Go down
Kristjan
Admin



Posts : 49
Join date : 2009-05-22

Kuidas end täiendavalt ravid? Empty
PostSubject: Re: Kuidas end täiendavalt ravid?   Kuidas end täiendavalt ravid? EmptyWed Jul 15, 2009 9:37 pm

maimikro wrote:
Olen isegi mõelnud ja lugenud qigongi peale, aga kuna elan Tallinnast kaugel, siis seal
SM-keskuses ei saa ma käia trennis, aga ei tea, kas meie kandis(Rakvere) ka keegi sellega tegeleb. Oleksin huvitatud. Lugemisest kuidas harjutusi teha pole vist eriti kasu, juhendamist oleks vaja.

Loodan hiljemalt augusti keskel lõpuks ometi videoõpetuse veebi üles saada. Annan kindlasti teada, kui olemas.
Back to top Go down
https://multipulti.forumotion.net
Kristjan
Admin



Posts : 49
Join date : 2009-05-22

Kuidas end täiendavalt ravid? Empty
PostSubject: Re: Kuidas end täiendavalt ravid?   Kuidas end täiendavalt ravid? EmptyWed Jul 15, 2009 9:38 pm

maimikro wrote:
Enesega tegelemisest jälle- avastasin enese jaoks uue treenimise võimaluse- kepikõnd ! Kuna minul on haigusest tulenevalt liikumisega probleeme, kõnnin natuke kehvalt, siis keppidega kõndimine aitab mul jalgu paremini toonuses hoida ja paremini liikuma saada. Muidugi tuleb seda ka teha tasa ja targu, et üle ei pingutaks, muidud võib see hoopis kahjuks tulla. Proovige järele !

Vahva! Mul on Su pärast hea meel Smile Ja aitäh soovituse eest!
Back to top Go down
https://multipulti.forumotion.net
Sponsored content





Kuidas end täiendavalt ravid? Empty
PostSubject: Re: Kuidas end täiendavalt ravid?   Kuidas end täiendavalt ravid? Empty

Back to top Go down
 
Kuidas end täiendavalt ravid?
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Kuidas liituda foorumiga?

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
MultiPulti :: Alternatiivne ja täiendav ravi-
Jump to: